Frimenigheden
   Broen

Vejle Missionshus

Olgas Vej 14-18, 7100 Vejle

  • White Facebook Icon

© 2019 Frimenigheden Broen

Vi er en del af:

Vi er tilknyttet:

Indre-Mission-logo-hvid.png

Kontakt os

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål. 

 

Vores medarbejdere
Peter
Jerup-Thise
Sprint Korsholm
Robert Bladt

Frimenighedspræst

Tlf.: 53 82 19 45

peter@frimenighedenbroen.dk

Jeg har været ansat som præst i Broen siden januar 2019. Jeg bor i Vejle med min kone Anne og vores datter Alba. 

Jeg har kontor på Olgas Vej 14, og er, foruden søndage, ofte til stede i huset mandag til torsdag ml. 8.00 og 16.00.

Du er altid velkommen til at kigge forbi kontoret, men vil du være sikker på at kunne træffe mig, så book et møde med mig via mail eller telefon.

Ulønnet hjælpepræst

Tlf.: 23 96 06 58

sprint@frimenighedenbroen.dk

Jeg har været ulønnet hjælpepræst i Broen siden starten i 2012 og bor i Børkop med min kone Hanne.

 

Jeg arbejder som undervisningskon-

sulent i Indre Mission på landsplan.

Ulønnet hjælpepræst

Tlf.: 26 50 09 08

robert@frimenighedenbroen.dk

Jeg har været ulønnet hjælpepræst i Broen siden starten i 2012. Jeg bor i Børkop med min kone Dorte.

 

Jeg arbejder som forstander på Børkop Højskole.

Brian
Madsen

Ulønnet hjælpepræst

Tlf.: 41 41 49 45

brian@frimenighedenbroen.dk

Jeg er uddannet diakon/socialpædagog blev indsat som ulønnet hjælpepræst i Broen i 2018. Jeg bor i Vejle med min kone Ellen.  


Jeg arbejder i Indre Mission som forkynder og samfundskonsulent.

Aleksander Asmussen

Menighedsinspirator og lovsangsleder

Tlf. ‭53 65 51 58‬

aleksander@frimenighedenbroen.dk

Jeg arbejder 8 timer om ugen som menighedsinspirator, lovsangsleder og overordnet koordinator for de forskellige tjenesteteams i Broen.

Jeg er desuden lærer og bor i Vejle med min familie.

Peder Ø. Andreasen

Menighedsrådsformand

Tlf. 20 13 14 00

peder@frimenighedenbroen.dk

Jeg har været formand for Broens menighedsråd siden 2019. 

Gudstjenester

De fleste af vores gudstjenester afholdes søndage fra 10:30-12.00. Hold øje med kalenderen for præcis information, eller download programmet. 

KONTAKT
Addresse

Olgas Vej 14, 

7100, Vejle